mahar
28 بهمن 1401 - 15:54

مدیران در جمهوری اسلامی از زندگی لوکس پرهیز کنند

رشت- امام جمعه رشت با ابراز گلایه از برخی مدیرانی که برای رسیدن به کرسی مدیریت دست به هر اقدامی می زنند، گفت: مدیران در جمهوری اسلامی از زندگی لوکس باید پرهیز کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله رسول فلاحتی در خطبه‌های این هفته رشت با گرامیداشت مبعث پیامبر اعظم (ص) اظهار کرد: انقلاب اسلامی در امتداد بعثت پیامبر اکرم (ص) است.

وی با اشاره به اینکه در طول تاریخ اسلام و بعد از بعثت رسول اکرم (ص) انقلاب اسلامی ایران ایجاد شده است، افزود: بعد از ایجاد انقلاب اسلامی ایران جهانیان انگشت به دهان ماندند.

امام جمعه رشت با بیان اینکه حضور پررنگ و حماسی مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن توطئه دشمنان را نقش بر آب کرده است، ادامه داد: دشمن به دنبال ضعف‌ها و سیاه نمایی آن است تا مردم را از نظام نا امید کند که تاکنون موفق نشده است.

آیت الله فلاحتی تصریح کرد: عنایات ویژه الهی در خطای محاسباتی دشمن، ایجاد نشاط به جهت عفو عمومی رهبر انقلاب، حضور پرشور نوجوانان و جوانان، تفاوت فضای مجازی با فضای حقیقی، پای کار انقلاب بودن مردم با وجود مشکلات و شکست دشمن در جنگ روایت‌ها به جهت دروغ‌گویی‌ها و تحریف واقعیات از ویژگی‌های منحصر به فرد راهپیمایی امسال عنوان کرد.

وی با تاکید بر وظیفه مسئولان نسبت به خدمات رسانی به مردم و تحقق فرمایشات رهبری مبنی بر مسئله تولید که سال‌ها آن را مطرح می‌کنند، گفت: امروز با توجه به عضویت مستقیم ایران در شانگهای و درخواست چین برای شرکت ایران در بریکس، دستاوردهای اقتصادی بر مبنای تولید افزایش خواهد یافت.

امام جمعه رشت با بیان اینکه مسئولان می‌بایست به مسئله تولید توجه ویژه داشته و از ایده‌های نخبگان بهره ببرند، افزود: مسئولین مربوطه و متولیان امور اقتصادی باید به این امر توجه کنند که با ایجاد دیپلماسی اقتصادی، ایران محور قرار گرفته و اقتصاد تحول پیدا می‌کند.

وی با تاکید بر اینکه مسئولان از زندگی لاکچری باید پرهیز کرده و همراه مردم باشند چرا که برای مردم چنین رفتاری مورد پذیرش نیست، گفت: مدیران در جمهوری اسلامی باید جهادی عمل کرده و از زندگی لوکس بپرهیزند.

امام جمعه رشت بر تسهیل ازدواج جوانان و توجه به اشتغال آنان تاکید کرد و ادامه داد: توجه به فرهنگ عمومی، مراکز دانش بنیان از موضوعات مهمی است که مدیران و مسئولان باید توجه کرده و حرمت مردم را نگه دارند چرا که خبرهای بدی از برخوردهای نامطلوب برخی از مدیران به ما می‌رسد لذا تذکر می‌دهم اگر مدیری عرضه کار کردن ندارد حداقل اخلاق را رعایت کند.

امام جمعه رشت با ابراز گلایه از برخی مدیرانی که برای رسیدن به کرسی مدیریت با پرداخت پول دست به هر اقدامی زده و به دنبال پست هستند، تصریح کرد: به مدیری که برای رسیدن به مدیریت پول هزینه کرده هشدار می‌دهم که گزارشات این رفتار ناشایست به ما رسیده و در همین تریبون هشدار می‌دهم؛ اگر عرضه مدیریت ندارید پول هزینه نکنید چرا که مدیر پولی به درد این ملت شریف نمی‌خورد.

وی با بیان اینکه دشمن از عدم اطلاع‌رسانی به موقع ما از دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران سو استفاده کرده و به سیاه‌نمایی ضعف‌ها می‌پردازد، افزود: با بیان اطلاعات به هنگام و فعالیت‌هایی که نشاط اجتماعی مشروع در جامعه ایجاد می‌کند، نقشه‌های دشمن را برملا کنید.

خطیب جمعه رشت با اشاره به رفتار غیر انسانی قدرت‌های غربی در خصوص زلزله ترکیه و سوریه بیان کرد: قدرت‌های غربی با رفتار غیر انسانی جهانی و استانداردهای دوگانه نشان دادند به حقوق بشر پایبند نبوده و به انسانیت اهمیتی نمی‌دهند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1041956