mahar
16 دی 1401 - 16:20

شهید سلیمانی روحی تازه به جبهه مقاومت دمید

بوشهر- امام جمعه موقت اهرم تجلیل از مادران و همسران شهدا را ضروری دانست و گفت:‌ شهید سلیمانی روحی تازه به جبهه مقاومت دمید.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام اصغر صفری در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهر اهرم عنوان داشت: ۱۶ دی ماه سالروز وفات ام البنین (س) وروز تکریم مادران و همسران شهدا است که این روز و همین طور شهادت سید حسن علم الهدا و هم رزمانش در هویزه به شهادت رسیدند گرامی می‌داریم.

امام جمعه موقت اهرم ادامه داد: حضرت ام البنین (س) پس از انتخاب به عنوان همسری حضرت علی (ع) در سراسر زندگی خود فرزندان حضرت فاطمه زهرا را بر فرزندان خود مقدم می‌دانست و بر آنان بسیار محبت می‌کرد به همین مناسبت روز وفات ام البنبن (س) را به عنوان تکریم مادران و همسران شهدا معرفی کردند.

وی افزود: امروز وظیفه تمام آحاد جامعه بویژه مسئولان است که از این سمبل‌ها و تندیس‌های ایثار، مقاومت و شهادت تجلیل کنند و تا زمانی که نقش و مسئولیت داریم باید دین خود را به شهدا و خانواده معظم شهدا به نحو شایسته آنگونه که سردار حاج قاسم سلیمانی از خانواده شهدا تکریم می‌کرد تکریم کنیم.

صفری بیان کرد: امروز سالروز شهادت شهید حسین علم الهدا است که حدود ۶۰ نفر از دانشجویان انقلابی در محاصره لشکر مجهز عراق قرار گرفتند در ۱۶ دی ماه سال ۱۳۵۹ در روز اربعین حسینی پس از مقاومت جانانه تا آخرین نفس با گلوله مستقیم دشمن همگی به شهادت رسیدند و تانک‌های عراقی بر پیکر آنها چنان راندند که هیچکدام قابل شناسایی نبودند.

امام جمعه موقت اهرم گفت: روز ۱۶ دی به عنوان روز شهدای دانشجو نام گذاری شده است که متأسفانه دستگا ه های فرهنگی و رسانه‌ای دانشگاه‌ها و تشکل‌های دانشجویی توجه زیادی به این حادثه مهم و الگوی بزرگ جریان دانشجویی ندارند.

وی بیان کرد: شهدا ما برای خدا گام برداشتند و کارهایی که برای خدا انجام شود ماندگار می‌ماند در حقیقت بر گزاری یادواره برای شهدا بویژه شهدای دانشجو سبب نهادینه کردن فرهنگ ایثار و شهادت برای نسل‌های آینده دانشجویان جامعه خواهد بود و از ویژگی‌های شهید علم الهدی ایمان و توکل به خدا و قرائت بسیار زیاد قرآن کریم است که می‌تواند الگوی خوبی برای دانشجویان باشد

صفری بیان کرد: مادران و همسران شهدا در دفاع از حریم امامت و ولایت با لبیک به امام شهدا مقام معظم رهبری فرزندان خود را راهی دفاع از اسلام و انقلاب آماده و جبهه‌های نبرد حق علیه باطل کردند تا یک وجب از خاک وطن به دست دشمن نیفتد اینجاست که مؤمن به مرحله‌ای می‌رسد که در راه اسلام برای خشنودی خدا جان فدا می‌کند

امام جمعه موقت اهرم افزود: عظمت مادران و همسران شهدا در همین فدایی دادن است که اینجا است که سردار شهید حاج قاسم سلیمانی بر پای مادر شهید که در راه اسلام فدایی داده بوسه می‌زند با رفتن شهید اگر ارزشهای حیات بخش شهادت همچنان باقی است فقط به برکت شهدایی شهیدان پروران همین مادران و همسران شهدا است.

صفری بیان کرد: سردار سلیمانی با استفاده از تجربیات سال‌های دفاع مقدس مقاومت را با تکیه بر امکانات داخلی‌های کشور را مقتدر کرد و با متوقف کردن غائله بزرگ داعش و زدن بسیاری از ریشه‌های آنها یکی از کارهای مهم سردار سلیمانی بود که در آن قضیه هم امتحان خوبی دادند.

امام جمعه موقت اهرم اظهار داشت: سردار سلیمانی دارای صفات شخصی از جمله شجاعت، ایمان مسئولیت پذیری، خطر پذیری، هوش، عقلانیت، پیش قدم بودن و در کارهای بر زمین مانده و حرکت بدون تردید و توقف بود اخلاص شهدا از همه این ویژگی‌های برتر است و همین باعث شد پروردگار او را در دنیا اینگونه محل احترام و تمجید و تجلیل قرار دهد.

وی یاد آور شد: صداقت و اخلاص سردار سلیمانی برای همه ما و مسئولین یک الگو بود و با وجود مسائل پیچیده سیاسی هر جا ورود می‌کرد از خود فعالیت‌های خوبی انجام می‌داد.

صفری افزود: ۱۷ دی سالروز جنایت فرهنگی کشف حجاب به دست رضاخان در سال ۱۳۱۴ است. تمام تلاش امپراطوری رسانه غرب همواره بر این استوار بوده و هست که اصل قرآن حجاب و عفاف را از منظر عقلی و حتی در برخی از موارد ساحت شرعی خارج کرده تا بتواند آن را اجباری به حاکمیت انتساب داده و سپس با حمله به حاکمیت را با چالش از جنس نا فرمانی مدنی روبرو کرده. به دنبال آن جریان برنامه‌های خود در حوزه فرهنگی و اجتماعی و در نهایت حوزه سیاست پیگیری کنند.

امام جمعه موقت اهرم ادامه داد: بزرگداشت آیت الله مصباح را یکی از واجبات کارهای حوزه و روحانیت و همه ما است مصباح به معنای زنده نگه داشتن جهت گیری ایشان در راه ارشاد است.

وی تصریح کرد: با توجه به برگزاری سومین سالگرد شهادت سردار سلیمانی جا دارد از همه ملت ایران و شما مردم قدر شناس اهرم تشکر کنم که چنین عشق و بصیرت خودتان را به شهید سلیمانی و اهمیت مکتب سلیمانی نشان دادید.

صفری بیان کرد: دمیدن روحی تازه به جبهه مقاومت کارهای بسیار برجسته و اساسی شهید سلیمانی بوده و سردار سلیمانی با تقویت مادی و معنوی و روحیه مقاومت این پدیده ماندگار و رشد پاینده را در مقابل رژیم صهیونیستی و نفوذ آمریکا و دیگر کشورهای استکباری حفظ و احیا کرد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 958656